Понедельник, 19 Май 2014 14:03

Економія на воді – втрати на обприскуванні!

Економія на воді – втрати на обприскуванні!Вода є основою обприскування. Технологічні вимоги прості: вода має бути чистою і в достатній кількості. В цьому питанні не може бути компромісів. Інакше забруднена вода спричинить неякісний обробіток, а її нестача викликає простої обприскувача в дорогоцінний час. Тож, якщо ви матимете достатню кількість чистої води, не буде ніяких обмежень для роботи ваших обприскувачів на полі.

Оптимально використовувати для доставки води на поле вантажні автомобілі. Для швидкого переобладнання їх у водовози є чудове рішення: пластикові баки. Наприклад, два 5-кубових пластикових бака швидко монтуються на вантажний КамАЗ. Ви маєте автотранспорт, ми – пластикові баки. Ви – замовляєте, ми – швидко монтуємо, і питання доставки води на поле вирішене. За довгий час роботи накопичили певний досвід і будемо раді, якщо він стане в нагоді вам, так само як допоміг нашим покупцям вирішити технологічні проблеми та отримати певну вигоду. Пропонуємо ознайомитись:

Говорить Валерій Олександрович Горенко, головний інженер СТОВ «Думівське» з Сумської області, Краснопільського району, с. Думівське:

– Загальна площа землекористування 5200 га, в т.ч. кукурудза – 2000 га, соняшник – 600 га, ранні зернові – 2600 га.
Першопричиною придбання пластикових 5-кубових ємкостей ще у 2011 році стало те, що ми запланували вирощування кукурудзи, а вона, як відомо, потребує неабиякого підживлення.
По-друге, застарілі методи доставки води на поля під обприскувачі вже не влаштовували нас. Засоби захисту рослин та рідкі добрива КАС ми вносили двома обприскувачами ОП-2000, а доставку води здійснювали двома тракторами, які транспортували металеві бочки РЖТ-10 та РЖТ-8. Скажімо так: рухались ці агрегати досить повільно. Наприклад: на доставку води на відстань 10-15 км витрачалось до З годин. До того ж роботі обприскувача дошкуляла іржа, що потрапляла з металевих бочок. Неприємно двічі: і прикрі затримки роботи, і до того ж ремонт. Щоб внести 2 тонни КАСу, нам доводилось 3-4 рази чистити форсунки та промивати фільтри.
Через те зменшувалася продуктивність роботи:
з можливих 100 га за день ми обробляли лише 50-60 га.
Як позбавитись цієї проблеми? Порадив сусід – директор АФ «Псьол», Микола Петрович Калініченко. Напередодні вони встановили на свій КамАЗ чотири 5-кубові ємкості. Він поділився цінним досвідом: як бортового КаМАЗа переобладнали в водовоза, обладнаного трубопроводами та мотопомпою. Тоді вразила потужна мотопомпа Honda WB-ЗО – цей пристрій може за 10 хвилин закачати до 5 м3 води. А зараз є ще потужніші.
Приклад сусідів спонукав до дій. Того ж року ми придбали дві 5-кубові ємкості та переобладнали КамАЗ у водовоз.
Застосування водовоза зробило свій вклад в позитивний результат: КАС було внесено під зернові протягом двох тижнів. Для порівняння: минулого року такий самий обсяг робіт було виконано протягом місяця.
Окрім цього, ми отримали додаткову вигоду і від роботи двох тракторів Т-150, які звільнились від транспортування води. Вони взялися за свою пряму роботу: готувати поля під посіви. За день трактор Т-150 обробляв до 8 га оранки та ще майже 20 га культивації.
А ще пластикові ємкості зменшили нам майже вдвічі витрати пального. При цьому КамАЗ майже вдвічі швидше доставляє воду на поле, в порівнянні з Т-150.
Подобається, що за 15-20 хвилин пластикові ємкості легко зняти з КамАЗа, і автомобіль із «водовоза» перетворюється у звичайний «сухогруз». Це розширює можливості використання вантажівки для різних робіт.
Два сезони наш перший водовоз відпрацював добре. В 2014 році площу землекористування в нашому господарстві було збільшено майже вдвічі: з 2700 до 5200 га. Тож для своєчасного обробітку посівів на цій площі придбали німецький причіпний обприскувач Lemken Albatros 3000. Ми порахували і виявилось, що одного КамАЗу з двома 5-кубовими ємкостями нам недостатньо для безперебійної роботи трьох обприскувачів. Тим більше, що збільшилась відстань для транспортування води від джерела до найбільш віддаленого поля до 18 км. Тож вирішили придбати ще дві 5-кубові ємкості та встановити їх на другий КамАЗ. А як із ними впоратись – ми вже знаємо.

Ваші КамАЗи, ЗІЛи, ГАЗи переобладнаємо за 1 день у водовози.
Укомплектуємо: потужними мотопомпами, кріпленням, водогонами (для води, КАС, дизельного палива чи фекальних рідин). Здійснюємо доставку ємкостей у господарство.
Бажаєш купити ємкості – телефонуй: (0542)78-13-16; 0(800)50-31-53 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

 

Прочитано 2249 разів