Вторник, 15 Апрель 2014 10:48

Селекціонери «Селекти» плекають царівну полів

Селекціонери «Селекти» плекають царівну полівВлітку 2013 року поблизу села, яке має красиву назву Ягідне, пройшов День поля, організований Науково-виробничою комерційною фірмою «Селекта». Тут наочно в польових умовах ознайомили аграріїв з досягненнями  та здобутками у царині селекції насінництва кукурудзи.

Фірма «Селекта» впродовж 16 років працює на ринку України та Білорусі. Засновниками цього підприємства стали вчені, які пройшли серйозну наукову школу у колишньому Всесоюзному науково-дослідному інституті кукурудзи (тепер Інститут сільського господарства степової зони НААН України) і мають великий досвід селекційних досліджень та випробувань цієї культури. Володимир Федорович Москаленко – директор ТОВ НВКФ «Селекта», а Віталій Якович Мельник – головний агроном. У тандемі ці вчені-селекціонери досягли значних здобутків у створенні високопродуктивних гібридів кукурудзи, добре адаптованих до екстремальних умов вирощування, з низькою збиральною вологістю та цінними господарськими якостями.

Так, представник делегації з Республіки Білорусь, яка брала участь у Дні поля, головний спеціаліст відділу насінництва республіканського об’єднання «Білнасіння» по Гомельській області М. І. Федорович подякував директору підприємства і всьому колективу за їхню подвижницьку роботу у створенні нових гібридів кукурудзи для кліматичних умов Білорусі. Гість наголосив, що 50% посівних площ кукурудзи в його країні засівається гібридами, створеними «Селектою». Між білоруськими аграріями та НВКФ «Селекта» впродовж багатьох років існує тісна і плідна співпраця. У тому, що у Білорусі на 15% збільшилося поголів’я худоби і тварини у господарствах їдять удосталь, за словами гостя з Білорусі, значний внесок у великій мірі і науковців «Селекти».

А генеральний директор компанії «Еліта» (м. Бєлгород, Російська Федерація) А.В. Смик сказав, що їхнє підприємство активно працює з нашими селекціонерами, щоб кращі зразки української селекції передати у державну мережу Російської Федерації для випробування та районування і в подальшому занесення до держреєстру Росії.

Селекціонери «Селекти» плекають царівну полів

Володимир Москаленко, директор «Селекти», наголосив, що метою селекціонерів фірми є створення нових гібридів кукурудзи для територій з проблемними кліматичними умовами. Ця робота ведеться спільно з провідними селекційними підприємствами України, Росії та Білорусі. За 16 років кропіткої роботи створено більше двадцяти гібридів нового покоління різних груп стиглості, що мають високий потенціал продуктивності і не поступаються гібридам іноземної селекції, а по зручності насінництва, стійкості до несприятливих умов вирощування – нерідко і перевищують їх. Для них характерні: висока врожайність, швидка вологовіддача, стійкість до хвороб та стресових умов навколишнього середовища та багато інших властивостей.

– За даними Державного сортовипробування, – наголосив Володимир Федорович, – урожайність гібридів, створених на нашому підприємстві, становить від 80 до 200 центнерів з гектара.

За час існування фірми до Державного реєстру України введено 7 гібридів, три гібриди в даний час проходять державне сортовипробування, а до Державного реєстру Республіки Білорусь введено 7 гібридів.

У аграріїв – учасників Дня поля, які співпрацюють з «Селектою» впродовж багатьох років, особливою пошаною користуються гібриди МОС 182 СВ, МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава та інші. В минулому посушливому сезоні, за словами сільгоспвиробників, їх виручив, скажімо, гібрид Лювена, давши по 40 ц з гектара. В той час гібриди інших фірм у цих же кліматичних умовах показали практично нульовий результат.

За словами В.Я. Мельника, гібрид Полтава на поливних землях у Криму мав показники 177 ц/га, а у Білорусі на сортовипробуванні – 216 центнерів!

– Основний напрям роботи селекціонерів «Селекти», – наголосив Віталій Якович, – створення посухостійких гібридів, адаптованих до нових кліматичних умов, що спостерігаються впродовж останніх років.

«Селекта» має всі необхідні умови для вирощування та повного циклу переробки насіння кукурудзи високої якості. Щороку фірма постачає на ринок 200 тонн батьківських форм гібридів та 800 тонн насіння першого покоління. Звертаючись до учасників Дня поля, В. Москаленко наголосив:

– Ми націлені на багаторічну взаємовигідну співпрацю з зацікавленими підприємствами, тому для нас важливо, щоб наші замовники одержали високоякісне насіння кукурудзи, виростили високий урожай і мали великі прибутки.

Усі, з ким доводилося спілкуватися на Дні поля, в один голос заявили, що НВКФ «Селекта» – партнер надійний і добросовісний. Такий, що допомагає розвивати господарство та поліпшувати бізнесові справи, адже від реальних прибутків, що дає земля, залежить доля кожного сільгосппідприємства. І співпраця з фірмою «Селекта» завжди гарантує успіх.

Юрій ПШЕНИЧНИЙ
Дніпропетровськ, тел. (050) 361-66-65

Прочитано 1619 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Тритикале яре Алло! Мы ищем ресурсы »