Вторник, 22 Февраль 2022 10:35

Процедуру оцінки землі з нерухомістю змінять

До Верховної Ради України подано законопроєкт, який дозволить ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній). Про це йдеться у повідомленні Фонду державного майна України (ФДМУ). Як зазначив голова ФДМУ Дмитро Сенниченко, минулого року фонд запустив комплексну реформу оцінки майна.

«Першим кроком стала ліквідація майданчиків-посередників, які брали кошти за внесення даних про оцінку до реєстру. Тепер це відбувається повністю безкоштовно, завдяки чому громадяни зекономили понад 2 млрд грн.

Запущений у 2021 році сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості став другим етапом реформи. Тепер не обов’язково звертатися до оцінювачів для визначення вартості майна. Щоб отримати оцінку достатньо зайти на сайт та внести необхідну інформацію. Сервісом вже скористалися 800 тисяч разів. А економія для громадян завдяки цій послузі перевищує 80 млн грн», — зауважив Сенниченко.

Одночасно з економією для громадян, завдяки підвищенню прозорості процесу, у третьому кварталі 2021 року надходження до Пенсійного Фонду від операцій з нерухомості зросли на 42% або на 217 млн грн.

«Наступний етап нашої роботи — ліквідація фракційної оцінки та перехід до світових стандартів оціночної діяльності. Ці зміни дозволять впровадити в Україні правила, зрозумілі для бізнесу з будь-якої країни. Відповідний законопроєкт вже подано до Верховної Ради», — додав Дмитро Сенниченко.

Законопроєкт було розроблено спільно з представниками Світового Банку, наразі очікується його розгляд у Верховній Раді. Прийняття законопроєкту дозволить ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній), а також впровадити провідні стандарти ведення оціночної діяльності та підвищити контроль над діяльністю оцінювачів.

У ФДМУ зазначають, що відповідні нововведення значно спростять процедуру оцінювання майна для громадян, забезпечать підвищення якості послуг у сфері оцінки та ліквідують можливості для маніпуляцій.


agroportal.ua

Прочитано 372 разів