Пятница, 18 Февраль 2022 12:15

Прогноз на поточний сезон: недовнесення добрив і скорочення площ

Сільгоспвиробники, ймовірно, будуть економити на добривах, не на насінні. Ним аграрії вже забезпечені найбільшою мірою — на 80% від потреби, добривами — на 64%, ЗЗР — на 64%. Найменше закуплено палива. Такі результати опитування, проведеного «АПК-Інформ» у січні 2022 року.

Зазначається, що 90% опитаних фермерів із великою ймовірністю знають, як зміняться виробничі витрати. Більшість опитаних відзначили, що їхні витрати на добрива зросли більше ніж на 50%. Подібна ситуація з паливом та ЗЗР. Зростання вартості насіння очікується аграріями на рівні 10%.

Якщо низький обсяг закупленого палива є нормою для цього періоду часу, то низька частка закуплених добрив — це фактор ризику, ймовірно, на них і будуть економити аграрії. Такий прогноз дав керівник служби бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко під час прес-конференції «Тренди та перспективи насіннєвого ринку» в рамках Seed forum 2022.

Суттєвих змін у структурі посівів України не очікують. 75% буде під соняшником та кукурудзою. «Проте вартість ресурсів може змусити певну категорію фермерів, особливо невеликих господарств, переглянути структуру виробництва, десь зменшити площі під якоюсь культурою, десь навіть залишити під паром. Точно буде скорочення витрат на ресурси, насамперед добрива», — відзначив Андрій Купченко.

Можливе зниження площ під кукурудзою може бути компенсоване соєю або іншими бобовими в першу чергу.  

За словами експерта, недовнесення добрив і скорочення площ призведуть до зниження врожаїв. Попередній прогноз: по кукурудзі — 34-36 млн т, пшениці — 26-28 млн т, ячменю — 8-8,5 млн т.

Урожай соняшнику буде на рівні минулорічного — 15,4-15,8 млн т. 

Сої та ріпаку зможуть зібрати більше, ніж минулого року: 3,2-3,7 млн т та 2,5-2,9 млн т відповідно. 


agroportal.ua

Прочитано 61 разів