Четверг, 15 Июль 2021 16:02

Китайські фермери рвуться в TikTok, заробляючи мільйони і повертаючи в село молодь

Фермери і продавці сільськогосподарської продукції у віддалених провінціях Китаю реалізовують товари безпосередньо міським споживачам через інтерактивні прямі трансляції і невеликі відеоролики.

Доходи творців контенту з сільської місцевості на Douyin компанії ByteDance Ltd. - китайському близнюка TikTok - виросли в 15 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, пише Bloomberg.

Як уточнюється, уродженець села Цзінь Говей в 2018 р був в боргах і продавав фрукти туристам на вулицях Ліцзян, Юньнань. Тепер він інтернет-сенсація з 7,3 мільйонами передплатників і 300 мільйонами юанів (близько $ 46 млн) продажів в 2020 році.

Інша фермер Го Ченчен (2,5 мільйона передплатників) транслює збір врожаю, продаючи його. У своїх відеокліпах розповідає про все - від міні-гарбузів до диких персиків. У минулому вона продавала товари через торгову програму, роблячи близько сотні замовлень в день. Тепер вона приймає до 50 тис. Замовлень на пряму трансляцію, заробляючи не менше 9 мільйонів юанів на місяць на продажах.

Разом з тим, нова зростаюча тенденція сприяє поверненню молоді в сільську місцевість.

Цей зсув був підсилений пандемією, в результаті якої понад 23 мільйонів робітників-мігрантів змушені були залишитися вдома. А продажу сільгосппродукції зупинилися. У той же час споживачі, які застрягли будинку, готували більше, ніж будь-коли. Попит на свіжі продукти в Інтернеті різко виріс.

«У селах навіть самі рутинні моменти служать джерелом цікавого візуального контенту, - сказав в інтерв'ю продавець фруктів Джин. - Це те, чого у міських жителів немає і що вони хочуть бачити ».

Кількість фермерів, які ведуть мовлення в Китаї, величезне і швидко росте. За рік, що закінчився в березні, більше 100 тис. Фермерів переглянули 2,52 мільйона сеансів на Taobao Live від Alibaba Group. Кількість творців сільськогосподарського контенту Douyin з більш ніж 10 тисячами передплатників в 2019-2020 роках зросла в шість разів у порівнянні з роком раніше.

При цьому зростання конкуренції і більш високі витрати на доставку охолоджених продуктів знизили маржу, але вигода від збільшення замовлень і лояльної клієнтської бази з лишком компенсує проблеми.

Експерти по електронній комерції та «стримери» кажуть, що секрет успіху - це поєднання ностальгії міських жителів за своєю природою, недовіра до традиційних ринків через скандали, пов'язані з безпекою харчових продуктів, і задоволення спостерігати за унікальними особистостями.
Прочитано 45 разів