Четверг, 10 Июнь 2021 09:48

Кабмін ухвалив бюджетну декларацію на три роки: агросектор - серед пріоритетів

Кабінет міністрів України прийняв Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів.

«Це бачення урядом бюджетної політики на середньострокову перспективу. Документ визначає основні бюджетні показники, цілі державної політики у відповідній сфері з показниками їх досягнення і є основою для складання проекту Державного бюджету на 2022 рік», - йдеться в повідомленні.

У документі позначені загальні показники доходів і фінансування держбюджету, загальні граничні показники видатків, розмір мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та інші цілі державної політики.

«У середньостроковій перспективі зусилля уряду будуть спрямовані на підтримку макроекономічної стабільності, стимулювання економіки, для подолання негативних наслідків, викликаних обмежувальними заходами в зв'язку з COVID-19», - відзначили в міністерстві.

Крім того, в Бюджетній декларації передбачено фіскальний простір, який розподіляється в рамках держбюджету на пріоритетні напрямки. Серед пріоритетів бюджетної політики, позначених декларацією:

- посилення обороноздатності і безпеки держави;

- розвиток агропромислового комплексу;

- формування чистого і безпечного навколишнього середовища;

- розвиток адміністративних послуг та їх цифровізація;

- посилення енергонезалежності;

- створення ефективної системи здійснення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення населення;

- забезпечення якісного рівня медицини;

- підвищення рівня прозорості в управлінні державними фінансами.

Також в міністерстві додали, що в прийнятій Бюджетній декларації надані пропозиції щодо змін до Податкового кодексу, які стануть ресурсною базою для збільшення доходів держбюджету в середньостроковий період.


mof.gov.ua
Прочитано 28 разів