Понедельник, 07 Июнь 2021 12:17

Сильна посуха в Бразилії ставить під загрозу урожай кави

У Бразилії, найбільшому в світі експортері кави, цукру і апельсинового соку, сезон дощів завершився практично без опадів.

Це означає, що урожай апельсинів і кави знаходиться під загрозою.

Згідно з повідомленням видання, грунти в центрально-південному (сільськогосподарському) регіоні країни зараз висушені, а рівень води в річках низький.

Засуха настільки сильна, що фермери побоюються, що у них закінчаться запаси води, які могли б зберегти урожай протягом наступних декількох місяців.

Маурісіо Пінєйро почав поливати свої посіви арабіки в березні, на два місяці раніше, ніж звичайно. Його плантація площею 53 га отримала менше половини необхідної кількості опадів. Фермер використовує стільки води для рослин, що її не вистачає для побутових потреб.

«Мій іригаційний резервуар зараз пересихає - зазвичай це відбувається в серпні, - сказав Піньєйру. - Мене дійсно турбує, що в найближчі місяці закінчиться вода».

Перспектива в'янення апельсинових дерев і кави настає в той час, коли ціни на сільськогосподарські культури піднімаються до багаторічних максимумів, що підсилює побоювання з приводу продовольчої інфляції.

Більш того, високі ціни на продукти харчування можуть погіршити голод - загальносвітову проблему, яку тільки посилила пандемія Covid-19.

Контракти на каву і цукор-сирець на біржі ICE Futures у Нью-Йорку вже досягли чотирирічних максимумів.

Якщо навіть на зрошуваних землях не буде достатньо води, виробництво кави і апельсинів в Бразилії може скоротитися другий рік поспіль. Поточний урожай апельсинів в Бразилії вже впав на 31% в порівнянні з попереднім сезоном, що є максимальним показником за 33 роки. Виробництво арабіки також значно знижується.

За словами метеорологів, більш сильна посуха в деяких районах Бразилії відзначалася ще з минулого року.

Погіршує нинішні побоювання ще і той факт, що типовий сезон посухи в цьому році триватиме довше звичайного. Регулярні дощі повернуться в сільськогосподарський регіон країни з жовтня по листопад.

«Зазвичай це трапляється вже у вересні», - каже метеоролог з Somar Meteorologia Селсу Олівейра.bloomberg.com
Прочитано 25 разів