Вторник, 23 Февраль 2021 11:39

Створять додатковий механізм для кредитування фермерів

Міністерство аграрної політики ініціюватиме прийняття ще одного реформаторського закону - «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві». Цей додатковий механізм сприятиме розвитку фермерства в Україні і давати можливість залучення додаткового капіталу.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

«Для українських агровиробників 2020 рік був ускладнений несприятливими погодними умовами, карантинними обмеженнями і високою волатильністю цін на сільгосппродукцію. У такій ситуації доступ до фінансування для агровиробників є критично важливим, оскільки часто забезпечення фінансовими ресурсами стає вирішальним фактором для подальшої діяльності та розвитку підприємства», - зазначив Роман Лещенко.

За його словами, такий фінансовий інструмент як аграрні розписки вже допоміг сільгоспвиробникам отримати фінансування в розмірі понад 32 млрд грн, але сектору потрібно набагато більше коштів.

«У зв'язку з тим, що зараз відбуваються глобальні зміни клімату, особливо на півдні України, де фермери страждають від кліматичних перепадів, дуже актуально в рамках проведення земельної реформи, встановлення ринку землі стоїть питання запуску національного проекту зрошення. І безумовно потрібна зовнішня підтримка та залучення коштів для побудови таких систем», - зазначає Роман Лещенко.

Він повідомив, що вже напрацьовано відповідний пакет законопроектів, які системно реформують систему зрошення і меліорації в Україні.

«Крім того, ми на політичному рівні визначили, що Міністерство аграрної політики, яке ми формуємо зараз на нових засадах, не займатиметься корпоративним управлінням державних підприємств і господарськими справами, а формуватиме політики в сфері земельного, водного, лісового і частини рибного фондів, а також займатися забезпеченням експорту та продовольства нашої держави через відповідні органи центральної виконавчої влади», - повідомив Роман Лещенко.


agroportal.ua
Прочитано 34 разів