Пятница, 19 Февраль 2021 09:55

Ринок зелені в Україні: імпорту стало більше

Ринок мікрозелені і зелені в Україні розвивається під впливом поширення серед населення ідей здорового харчування. Стабільний попит на цьому ринку спостерігається не тільки в осінньо-весняний, а й в зимовий періоди, тому одним з головних трендів стало вирощування зелені в закритому грунті.

Про це свідчать результати вивчення ринку компанією Pro-Consulting за період 2019 - 11 місяців 2020 року.

Як зазначається, перевагою мікрозелені є ніжний смак і корисні властивості паростків, вирощування без застосування добрив, можливість виробництва на будь-яких площах, навіть в домашніх умовах.

Моніторинг ринку мікрозелені і зелені в Україні свідчить про те, що майже половину його об'єму - 46% - в 2019 році становили салати. Серед найпопулярніших у споживачів: салат латук; салат ромен; салатні суміші.

«Друге місце на ринку мікрозелені і зелені в Україні займає петрушка, третє - кінза, причому ці трави часто пропонуються спільно, в букетах з можливим включенням кропу. Серед ароматних приправ, таких як м'ята, базилік, розмарин, тархун, чебрець, найбільша частка у фенхеля», - відзначають аналітики.

Згідно результатами дослідження, сегмент мікрозелені поки дуже малий.

«Після оцінки наявності цього виду продукції в торгових мережах Києва його відносний розмір оцінюється в 1% від загального обсягу ринку мікрозелені і зелені в Україні», - повідомляє Pro-Consulting.

Структурний аналіз ринку мікрозелені і зелені в Україні показує наявність на ньому зразкового паритету між обсягами виробництва та імпорту продукції.«За підсумками 11 місяців 2020 року відмічено скорочення частки української зелені на 10% з відповідним збільшенням поставок з-за кордону.

У географічній структурі імпорту на ринку мікрозелені і зелені в Україні переважають Ефіопія, Польща та Італія. У 2020 році відбулася рокіровка лідерів з поставок салатів - Польща поступилася першістю Ефіопії, частка Італії змінилася неістотно», - додають аналітики.За результатами дослідження ринку мікрозелені і зелені в Україні прогнозується збереження в середньостроковій перспективі існуючих тенденцій розвитку.

«Не дивлячись на скорочення відвідувань магазинів в період карантину і зростання цін, попит на вітамінну продукцію буде тільки збільшуватися через необхідність зміцнення організму в боротьбі з інфекцією. Очікується розширення державної підтримки галузі овочівництва і позитивний вплив на неї відкриття ринку землі», - прогнозують експерти.pro-consulting.ua
Прочитано 48 разів