Вторник, 12 Январь 2021 10:23

Українське вино не зможе конкурувати з європейським через дотації

Введення Україною нульового мита на імпорт вина з Європейського Союзу негативно вплине на вітчизняних виробників цієї продукції.

Таку думку висловив голова асоціації «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

Він називає подібну політику недалекоглядною, адже рішення стосується не тільки виноробства.

«Про це ми говорили ще в 2018 р, розуміючи, що будуть такі вимоги. Якщо звернутися до Угоди про асоціацію з ЄС, ми побачимо, що це вплине і на більшість інших сегментів, просто не всі норми починають діяти з 2021, деякі вступлять в силу з наступного року», - говорить Печко.

За його словами, обнуління мит на імпорт вина позбавить захисту український ринок.

«Ми повністю відкриваємо свою митну територію для імпорту продукції, з якої не зможемо конкурувати. Особливо з огляду на дотаційну політику, яку проводить ЄС», - вважає голова асоціації «Укрсадвинпром».

Він додає, що українське вино може конкурувати з європейським за якістю, але не може конкурувати ціною.

«Якісне вино з хорошого винограду коштує близько 150-250 грн (до $ 10). У цю ціну закладаються витрати на посадку, догляд винограду, його збору, виробництво самого вина, заробітну плату і т. Але у європейців є дотаційна складова. Їм компенсують витрати на посадку виноградника, зрошення, будівництво виноробів і так далі. У той же час, наші компанії будують виробничі потужності за дорогі кредити», - розповідає експерт.

Тобто, зазначає він, складаються нерівні умови ведення бізнесу.

«Європейці продають вино по 3 євро. Але вони можуть продавати і по -3, їм все одно буде вигідно цим займатися», - додає Печко.

Він погоджується, що деяку підтримку від держави українські винороби отримують. Існує часткова компенсація за обладнання, за ємності, пневмопреси. Але цих коштів замало.

«Наприклад, у нас є 30% компенсації за обладнання. Останні 2-3 роки виділяється близько $ 15 млн або 400 млн грн на рік. Але, для порівняння, 4 найбільших підприємства - «Шабо», «Коблево», «Одесавинпром», ТОВ «Нива» - платять близько 1 млрд грн податків», - розповідає Печко.

У той же час, конкурувати їм доведеться з виробниками, які мають мільярди підтримки щорічно.


agroportal.ua
Прочитано 39 разів