Понедельник, 11 Январь 2021 11:41

В Україні знизять норми хлопіріфосу в агропродукціі

Комісія Комітету з питань гігієнічного регламентування (Міністерство охорони здоров'я України) має намір рекомендувати переглянути норми хлопіріфосу і хлопіріфос-метилу в сільгосппродукції.

Відповідне рішення комісії було озвучено в ході засідання робочої групи з оперативного вирішення питань агрохімічного сектора.

«За результатами наради було вирішено рекомендувати МОЗ переглянути нормативи щодо допустимого вмісту залишків зазначених ЗЗР в сільгосппродукції на рівні 0,01%. Такі норми стосуються сільгосппродукції, виробленої як для внутрішнього споживання, так і на експорт», - йдеться в повідомленні.

Після вступу в силу відповідного наказу буде встановлено 6-місячний перехідний період. За інформацією Держпродспоживслужби контрольно-токсикологічні лабораторії вже готові до проведення необхідної експертизи сільгосппродукції.

Як уточнюється, такі зміни продиктовані рішенням Європейської Комісії про заборону застосування хлопіріфосу і хлопіріфос-метилу в виробництві с/г продукції. Дотримання сучасних вимог ЄС дозволить Україні зберегти і наростити експорт с/г продукції на ринок ЄС, а також на ті ринки, де діють відповідні вимоги.


agro.me.gov.ua
Прочитано 32 разів