Версия для печати
Четверг, 16 Апрель 2020 19:22

В Україні нормалізувалися ціни на товари, що подорожчали під час карантину

rost cen na produktyУ квітні 2020 року ціни на групу товарів, що подорожчали під час карантину, прийшли до нормального рівня. Про це за підсумками першого місяця карантину повідомила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова у відеозверненні.

«Якщо говорити про більш широкий рівень, що маємо з інфляцією. За підсумками березня вона залишилась низькою і становила 2,3% рік до року. Сплеск цін, які ми відмічали після введення карантинних обмежувальних заходів на окремі групи товарів, такі як м’ясо, крупи, засоби медицинського захисту, був пов’язаний з ажіотажним попитом і тимчасовим скороченням пропозиції. Тому сьогодні, в квітні, ми вже бачимо, що ціни прийшли до свого нормального рівня», – сказала Рожкова.

З її слів, на валютному ринку настрої теж змінились. Заступниця голови НБУ повідомила, що за підсумками двох тижнів квітня Національний банк викупив у резерви близько півмільйона доларів США, сьогодні резерви становлять $25 мрд.

Це майже рівень початку року. Тобто у нас вистачає запасу міцності для того, аби достойно і впевнено пройти ті нові випробування, які ми маємо у зв’язку з карантином і боротьбою із пандемією. Міцність є, але для того щоб ми пройшли з найменшими втратами, нам вкрай необхідна підтримка наших донорів – наших міжнародних партнерів. В першу чергу – МВФ, – додала Рожкова.
Прочитано 138 разів