Вторник, 14 Апрель 2020 18:20

Бізнес виступає за послаблення умов карантину в Україні

106705-1_large.jpgОпитування Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) показав, що 50% підприємств підтримують ослаблення обмежувальних заходів в країні.

При цьому 23% опитаних вважають, що варто все ж залишити діючі обмеження в повному обсязі, йдеться в повідомленні ЄБА.

Загалом, 50% опитаних членів ЄБА вважають введені заходи обгрунтованими, з огляду на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% - м'якими і ще 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Також опитування показало, що 83% підприємств сьогодні працюють дистанційно. Щоб утриматися на плаву в цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% відправили працівників в оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат співробітників. У той же час кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку в даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

«Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій і робить все, щоб підтримати своїх співробітників. Однак результати опитування показують, що в деяких компаніях вже закінчується «запас міцності», і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу і запустить процес виходу з жорсткого карантину незабаром », - коментує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

В рамках опитування ЄБА також поцікавилася у респондентів, чи готові вони особисто відновлювати роботу вже зараз. Виявилося, що більшість, а саме 59% готові вже зараз відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це буде передбачати зниження доходу.

«ТОП-3 необхідні для вирішення в поточній ситуації, на думку бізнесменів, - це поліпшення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості; встановлення чітких правил щодо карантину та контроль за їх виконанням; зниження податкового навантаження на фонд оплати праці », - додали в ЄБА.

Також бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були змушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; скасування стану надзвичайної ситуації.

Крім того, в ЄБА підкреслюють, що за станом на 7 квітня, компанії повідомляють про такі фінансові наслідки обмежувальних заходів для їх бізнесу: 70% опитаних отримали до 50% втрат доходів: 18% повідомляють про 50-75% втрат доходів; збільшення доходів спостерігається у 10%; 2% розглядають варіант закриття.

Опитування проводилося в період з 31 березня по 7 квітня 2020 року. У ньому взяли участь 122 учасники - представники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.
Прочитано 265 разів