Четверг, 27 Февраль 2020 11:58

У Верховній Раді пропонують проект закона, що спростить ввезення агрохімікатів з ЄС

energy managementУ парламенті пропонують прийняти законопроект, що спростить імпорт агрохімікатів нового покоління з Євросоюзу. Таку інформацію озвучив член аграрного комітету М.Кучер. Мова йде про документ №2289 від 18.10.2019р. щодо змін до ст.4 ЗУ "Про агрохімікати та пестициди", котрий відміняє норми обмеження імпорту.

"В Україні функціонує багато представництв виробників оригінальних ЗЗР, котрі співпрацюють з вітчизняними сільхозвиробниками десятки років і тепер норма є тільки нашою проблемою", - підкреслив М.Кучер.

Варто нагадати, що проект закона має на меті спрощення порядку ввезення аграрних хімікатів та пестицидів для дослідження, авторами документу є О.Тарасов та група нардепів. Ухвалення документу дозволить забезпечити вітчизняним аграріям використання нових технологій захисту рослин. Це збільшить врожайність сільгоспкультур, збереже врожай, покращить якість урожаю, допоможе утримати передові позиції постачальника сільгосппродукції на світовому ринку.

Як вважає О.Тарасов, норма ст.4 відносно імпорту зразків аграрних хімікатів тільки за умови проведення реєстрації у країні-виробнику є дискримінаційною та антиконкурентною, а законодавство застаріле.

Експерт підкреслив, що на сьогодні є 2 шляхи потрапляння незареєстрованих ЗЗР у план держвипробувань: отримання дозволу Мінекономіки на ввезення зразків ЗЗР та виробництво цих зразків в Україні.

Прочитано 265 разів