Понедельник, 24 Февраль 2020 11:15

Мінекономіки обговорює 2 можливих сценарії впливу коронавірусу на Україну

0fbb973f23c2602f84224f5c2faeb73fМінекономіки розглянуло 2 найвірогідніші сценарії подальшого розвитку ситуації з коронавірусом: локалізацію захворювання на окремій території або його поширення.

Як зазначають експерти відомства, згідно першого сценарію вплив на українську економіку може бути мінімальним і не спричинить значних змін у структурі виробництва, фінансів та споживання.

Згідно другого сценарію для нашої країни можуть бути позитивні та негативні наслідки. По-перше, "вимивання" китайського дешевого імпорту високотехнологічних продуктів, а на їх місце завезуть дорожчі продукти аналогічного призначення.

На світовому ринку зменшення пропозиції провокує ріст цін. По-друге, з’явиться можливість для нарощування обсягів вітчизняного експорту продукції, - говориться у повідомленні.

За інформацією Мінекономіки, у минулому році відмічалася тенденція до росту товарообігу між КНР та Україною. За 11 місяців товарний обіг дорівнював 11,68 млрд доларів (+32,5% до показників 2018р.). Питома вага вітчизняного експорту товарної продукції до КНР становила 7,2% від загального товарного обсягу. А питома вага імпорту з КНР до України дорівнювала 15,2% від загального товарного обсягу.

Прочитано 141 разів