Картопляний блокчейн буде 2021 року

Дата проведення: 26.08.2021 - 27.08.2021
Категорія: Конференції
Цьогорічний Всеукраїнський день картоплі зі спеціальною конференцією та експозицією зі зрошення відбудеться 26–27 серпня в селі Чулаківка Херсонської області
Всеукраїнський день картоплі «Картопляний блокчейн» буде проведений 26–27 серпня 2021 року в селі Чулаківка Херсонської області. Це єдиний в Україні спеціалізований захід для виробників картоплі, організований у тісній співпраці Української асоціації виробників картоплі та компанії «ДЛГ Україна».
Минулого року, попри труднощі, пов’язані з COVID-19, успішний дебют заходу відбувся у Черкаській області, де зібралися понад 600 учасників.
Цьогоріч «Картопляний блокчейн» рухається на південь України та розрахований вже на два дні. Приймати захід буде відомий та досвідчений вітчизняний виробник картоплі — ФГ «Аделаїда», що обробляє близько 3000 га землі під зрошенням на Херсонщині, а також 5500 га на Житомирщині.

«Із дослідними ділянками з більш ніж 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, статичною експозицією та демонстрацією техніки Всеукраїнський день картоплі пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також гуртових покупців і переробників продуктів харчування, — пояснює директорка «ДЛГ Україна» Юлія Бондаренко. — Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення у другий день. На окрему увагу заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь — зима — весна між виробниками, переробними підприємствами і представниками торговельних мереж України. Ми очікуємо понад 60 експонентів та 700 фахових відвідувачів з усієї України».

Збираючи понад 20,2 млн т картоплі з 1,4 млн га, Україна входить до топ-5 найбільших виробників цієї культури у світі. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом тільки 1,8% від загального валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено лише 67 000 га. Решту картоплі — 98,2% — вирощують домогосподарства (дані за 2020 рік).

«Вдосконалюючи виробничі процеси та технології, Україна може збільшити свої врожаї, щоб забезпечити внутрішній попит на високоякісну картоплю, особливо на дороблену і перероблену продукцію, та врешті-решт розпочати експорт на зовнішні ринки, — переконана керуюча директорка Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. — Завдяки спеціальній державній програмі з підтримки розвитку промислового картоплярства на 2021–2025 роки українські виробники зможуть отримати державні дотації на придбання сертифікованого мультиплікованого в Україні насіння, у тому числі іноземної селекції, встановлення зрошення, придбання обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі. Також держава дотуватиме будівництво картоплесховищ. Це створює нові можливості для бізнесу, виробників та держави».
Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.