Среда, 16 Сентябрь 2020 10:38

Падіння ВВП сповільнилося: в тому числі за рахунок агросектора

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства оцінює ВВП за підсумками січня-липня 2020 року на рівні 6,2% в порівнянні з 6,5% за підсумками першого півріччя цього року.

Про це йдеться в огляді економічної активності за 7 місяців 2020 року.

«У липні 2020 року на тлі продовження адаптації до діяльності в умовах карантину майже всі види економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння або, і зростання (зокрема, роздрібний сегмент ринку). Це свідчить про те, що процес поступового відновлення триває, і більшість сфер економіки поступово приходить до тями після нокдауну (особливо в квітні)», - йдеться в звіті.

Також наголошується, що в сільському господарстві за підсумками липня 2020 року (г/г) темпи зменшення обсягів виробництва продукції сповільнилися до 5,8% («плюс» 18,3% в липні 2020 г.) в умовах поширення проведення збиральної кампанії на всі регіони, що дозволило сповільнити темпи скорочення площ збирання і врожайності с/г культур. З огляду на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, починаючи з червня, розрахунки індексу сільськогосподарської продукції проводяться на основі даних виробництва продукції як рослинництва, так і тваринництва.

За даними НБУ, індекс очікувань ділової активності в липні 2020 року порівняно з червнем 2020 року виріс на 1,5 п. І склав 47 п.


agroportal.ua

Прочитано 122 разів