Среда, 16 Сентябрь 2020 10:30

Кабмін посилив механізм впливу на порушників земельного законодавства

Кабмін вніс зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

У Мінекономіки пояснили, що передбачено зазначеними змінами.

"На сьогодні деякі сільгоспвиробники порушують порядок використання земельних ділянок - обробіток пасовищ, самовільне захоплення державних земель, адже чинний розрахунок збитків, заподіяних державі, не перевищує прибутків від використання земель.

Крім того, місцеві бюджети недоотримують кошти від плати за землю. Уряд вводить ефективний механізм боротьби з порушниками земельного законодавства, збільшивши розрахунок збитків, орієнтовно, втричі. Це зробить порушення земельного законодавства економічно невигідним", - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

Постанова передбачає:

1) збільшення розмірів

- сум середньорічного доходу від використання земель за цільовим призначенням;

- середньорічного додаткового доходу, отриманого внаслідок фактичного використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

- нормативних втрат від знищення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, які використовуються при розрахунку розміру збитку, викликаного внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу ;

2) внесення змін до Методики в частині:

- порядку застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), який використовується при розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Очікується, що реалізація постанови сприятиме:

- зменшення кількості правопорушень у сфері охорони і використання земель;

- збільшення обсягів надходжень до державного та місцевих бюджетів за відповідними кодами бюджетної класифікації та від сплати платежів за землю.


jurliga.ligazakon.net

Прочитано 54 разів