Вторник, 15 Сентябрь 2020 12:27

Рада підтримала законопроект з аграрного реєстру і перезавантаження держпідтримки

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України« Про державну підтримку сільського господарства України »та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру і удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» (№3295).

Про це йдеться в повідомленні парламенту. Рада схвалила законопроект по аграрному реєстру і перезавантаження дотацій

«Метою законопроекту є вдосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунення адміністративних перешкод і витрат для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної допомоги», - відзначають в ВРУ.

Законопроектом передбачається: виключити окремі положення, що стосуються регулювання питань державної аграрної інтервенції як форми державного втручання; надання права на отримання бюджетної тваринницької дотації суб'єктам, які займаються козівництва і аквакультурою; отримання державної підтримки виробниками плодів, ягід, винограду, хмелю і аквакультури.

Законопроектом також визначаються принципи, на яких надається державна підтримка і передбачається, що за кожним видом державної підтримки виробник сільськогосподарської продукції не може отримати державну допомогу в сумі більше, ніж 50 млн грн на одного такого виробника в рік з урахуванням пов'язаних з ним осіб.

Крім того, вводяться законодавчі підстави для функціонування Державного аграрного реєстру, як державної автоматизованої інформаційної системи збору, обліку, накопичення, обробки та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції. Державний аграрний реєстр - це інформаційна онлайн система для аграріїв України незалежно від їх розміру і організаційно-правової форми, яка допоможе виробникам отримати доступ до державної підтримки та державних послуг онлайн.

«Зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки і перевіряти інформацію про себе в інших державних реєстрах та кадастри», - пояснюють в парламенті.

Профільний комітет запропонував доповнити текст законопроекту новими пунктами щодо: відшкодування втрати від пошкодження посівів сільськогосподарської продукції в результаті надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; державної підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції та товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.


agroportal.ua

Прочитано 29 разів