Вторник, 30 Июнь 2020 12:19

У США яблучні відходи зроблять продуктами харчування

Вчені з Корнельського університету в США ведуть дослідження способів утилізації яблучних відходів, перетворюючи їх на поживні і смачні продукти.

Переробка яблук в продукти харчування залишає за собою макуха - шкірку, насіння, серцевину, стебла і м'які тканини плоду. Приблизно 25-40% яблук та інших фруктів перетворюються в макуха, що не несе економічної цінності і забруднює навколишнє середовище. Розробки дослідників Корнельського університету спрямовані на можливість перетворювати виробничі фруктові відходи в легкі закуски і крупи. Це дозволить скоротити відходи і створити нові економічні можливості для нью-йоркських компаній.

«Яблучна макуха є хорошим джерелом енергії і харчування, тому ідея полягає в тому, як перетворити її на щось дуже привабливе і їстівне, щоб споживачі були готові це придбати», - сказав професор технології виробництва харчових продуктів в Коледжі сільського господарства і наук про життя, Сайед Різві.

Його проект уже отримав гранти в розмірі $ 540 тис. Від Фонду досліджень в області харчових продуктів і сільського господарства, а також від Нью-Йоркської яблучної асоціації. Інвестиції в розмірі понад $ 1 млн допоможуть в розробці технологій для збереження якостей макухи і перетворення його в їстівні продукти з високим вмістом поживних речовин.

Команда дослідників робить ставку на індустрію закусок. За словами Різві, діти отримують близько чверті калорій від перекусів.freshplaza.com
Прочитано 54 разів