Пятница, 26 Июнь 2020 11:40

Аграріям радять поспішити з експортом ріпаку в ЄС

Заборона на використання хлорпирифос (діюча речовина фосфорорганічних інсектицидів) звузить можливості експорту українського ріпаку на ринки країн Європейського Союзу.

Таку думку  висловив аналітик компанії Agritel Олексій Єрьомін.

«На жаль, визначити, який відсоток українського ріпаку міг бути оброблений хлорпирифос точно не можна. Проте, ЄС вводить заборону на таку продукцію, а так як ЄС є найбільшим споживачем ріпаку з України, безсумнівно це негативно вдарить по експорту ріпаку з України в цьому напрямку вже в поточному сезоні», - говорить аналітик.

Більш того, відзначає він, з моменту введення заборони на території ЄС його дія поширюватиметься і на продукти переробки ріпаку.

«Це означає, що вікно поставок в напрямку Європейського Союзу звужується. Тобто український рапс до цього часу (що містить сліди хлорпирифос) повинен бути не тільки імпортований, але вже і перероблений, і проданий кінцевому споживачеві у вигляді шроту і масла», - говорить Єрьомін.

Він додає, що ці терміни можуть ще зрушити, трейдери поки обережно називають крайні терміни поставок - жовтень-листопад.

«Таким чином бажаючим мати менше проблем з подальшою реалізацією слід поспішити з продажами, так як пізніше попит може серйозно постраждати», - вважає аналітик.

При цьому поки важко сказати, як зміниться настрій Китаю після відходу з цього ринку ЄС, а також наскільки конкурентної буде ціна на український ріпак з хлорпирифос і продукти його переробки на той час.agroportal.ua
Прочитано 45 разів