Среда, 20 Май 2020 13:02

В Україні дефіцит сховищ та переробки для фермерської агропродукції

5940752 104601 1Зберігати великі обсяги непроданого врожаю у селян або немає можливості, або це занадто дорого. Про це пише agronews.ua.

За даними Всеукраїнської аграрної раді (ВАР), більшість малих і середніх фермерів – близько 70-80% – продають свій врожай на продовольчих ринках. Тобто після їх закриття на карантин через пандемію коронавируса підприємці втратили як мінімум основний або ж взагалі єдиний канал збуту.

«Вартість сортування та пакування була б більше, ніж просто викинути урожай. Схожа ситуація була з капустою – ціна впала, і фермери навіть не стали збирати її з полів. Це було б дорожче », – розповів The Pageфермер з села Семиполки Київської області Микола Гордійчук.

Фермерським господарствам потрібна кооперація для організації доступної переробки, сортування та зберігання вирощеної агропродукції. Наразі така кооперація в Україні відсутня.

Відтак, фермери вимушені швидко збувати свою продукцію напряму на ринках. Тож будь-який фактор, який впливає на цю можливість призводить до великих збитків, а часто й банкрутства фермера, який не має можливості переробити чи зберегти вирощене до кращих часів.

Без мережі доступних переробних та зберігаючих потужностей, фермерство в України залишатиметься у зоні високого ризику, вважають фахівці. Адже обсяги виробленої агропродукції у сегменті середніх та малих агропідприємств буде зростати й надалі.
Прочитано 29 разів