Четверг, 26 Март 2020 14:11

Споживча паніка сприяє зростанню цін на продовольство в світі

ff680f1 5 25162612 8041467 image a 13 1582627899434Блокування поставок і споживча паніка масових закупівель продуктів харчування у зв'язку з пандемією коронавірусу можуть викликати світову продовольчу інфляцію. Логістика, стане серйозною глобальною проблемою. Про це заявляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН. В останні тижні споживачі по всьому світу, від Сінгапуру до США, шикувалися в черги до супермаркетів, щоб запастися різними товарами, від рису і дезінфікуючих засобів для рук і туалетного паперу. Споживча паніка і проблеми нормальних поставок мають серйозне впливу на світову економіку.

Світовий еталонний чиказький ф'ючерс на пшеницю виріс на цьому тижні більше ніж на 6%. Це стало найбільшим тижневим приростом за дев'ять місяців, в той час як ціни на рис в Таїланді, другому за величиною в світі експортері зерна, піднялися до найвищого рівня з серпня 2013 року. Французька зернова промисловість щосили намагається знайти достатню кількість вантажівок і персоналу, щоб забезпечити роботу заводів і портів. Панічні покупки макаронів і борошна збігаються з ростом експорту пшениці.

За словами представників сільськогосподарської галузі, карантинні обмеження, введені деякими країнами ЄС на їхніх кордонах з іншими державами-членами у відповідь на пандемію, також підривають поставки продовольства. Проте, згідно з прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA), світові запаси пшениці в кінці маркетингового року врожаю в червні виростуть до 287,14 млн. т у порівнянні з 277,57 млн. ​​т роком раніше.

«У США міститься близько 140 млн. т кукурудзи для виробництва етанолу. Частина цих запасів можна використовувати для виробництва продовольства, так як вони не знадобляться для палива, враховуючи падіння цін на нафту», - сказав директор консультативної служби брокерської компанії IKON Commodities Оле Хоу.agroportal.ua

Прочитано 13 разів