Среда, 25 Март 2020 13:30

Вирощуванням лосося займеться штучний інтелект

a89939c unnamedNorway Royal Salmon (NRS) в партнерстві з Microsoft і компанією ABB, розробляють технологію, яка буде використовувати підводні камери для збору зображень лосося в фермерських загонах, а потім підраховувати їх автоматично за допомогою алгоритму штучного інтелекту.

Технологія була запущена ще в травні 2019 року, і почала дуже швидко розвиватися. Вона позбавляє робочих від необхідності направлятися за кілометри від берега для спостереження за лососем, і дозволяє їм робити це здалеку. Технологія дистанційного візуального виявлення об'єктів дає можливість оцінювати біомасу риб і розраховувати їх популяцію, збираючи критичні дані про виробництво лосося. Менша кількість поїздок робить робочі умови більш безпечними для співробітників, одночасно знижуючи експлуатаційні витрати і скорочуючи так званий вуглецевий слід, що корисно для клімату.

«Ще зарано підраховувати, скільки часу або грошей NRS заощадить на цій системі. Однак раніше ми витрачали чимало годин для виконання цієї роботи», - заявив головний операційний директор NRS Арве Олав Лервог. Кілька інших компаній починають пропонувати аналогічні рішення, але Лервог високо оцінив рівень експертизи та можливостей Microsoft і ABB в цій області.

«Тільки завдяки таким інноваціям і спільній роботі між інженерами та замовником ми зможемо реалізувати максимальні вигоди від проекту. Всього за кілька місяців ми пройшли шлях від ідеї до установки рішення на місці», - сказав фахівець по глобальному штучного інтелекту Microsoft Крістіан Бухер.

agroportal.ua

Прочитано 15 разів