Пятница, 13 Март 2020 11:08

ФАО: Продовольство дешевшає за рахунок м'яса і рослинних масел

c2b7c70 productyСвітові ціни на продовольство в лютому знизилися вперше за 4 місяці через різке падіння експортних цін на олію, частково обумовлено побоюванням, що спалах коронавірусу (COVID-19) сповільнить світовий попит. Про це йдеться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Індекс продовольчих цін FAO, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, в лютому склав 180,5 пункту, що на 1% менше в порівнянні з попереднім місяцем, але все ж на 8,1% вище, ніж роком раніше.

Індекс цін на олію знизився на 10,3% з січня, тоді як міжнародні ціни на пальмове масло впали через збільшення виробництва в Малайзії, тимчасового падіння імпортного попиту в Індії і занепокоєння з приводу поширення COVID-19. Індекс цін на зернові знизився на 0,9% в лютому. Ціни на пшеницю були нижче, що відображало добре забезпечені ринки, тоді як ціни на кукурудзу знизилися через зменшення попиту з боку сектора кормів на тлі очікувань ослаблення світової економіки. У той же час міжнародні ціни на рис виросли. Це обумовлено сильним попитом з боку далекосхідних і східноафриканских покупців.

Індекс цін на м'ясо знизився на 2,0% з січня під впливом скороченого імпорту Китаєм, який вплинув на затримку вантажно-розвантажувальних вантажів в портах. Забій, викликаний посухою в Новій Зеландії, надавав подальший тиск на ціни м'яса овець, тоді як зниження імпорту з Азії вплинуло на ціни м'яса птиці.

Індекс цін на молочні продукти виріс на 4,6% через зростання котирувань цін на сир, частково пов'язаний зі скороченням виробництва молока в Австралії. Китай, найбільший світовий імпортер сухого молока в світі, через логістичних питань різко зменшив закупівлю сухомолочних порошків. Індекс цін на цукор зріс на 4,5% на тлі перспектив зниження виробництва в Індії і Таїланді, в поєднанні з високим світовим попитом на імпорт.agroportal.ua

Прочитано 60 разів