Среда, 26 Февраль 2020 14:08

Механізм отримання ліцензій на зберігання палива

e76ae90d0cee3fa649c13565cfe14a7e 1З 1 квітня у разі відсутності ліцензії на зберігання палива будуть застосовані фінсанкції у розмірі 0,5 млн гривень.
У податковій нагадали, що держполітику щодо регулювання галузі виробництва та торгівлі паливом, боротьби з нелегальним виробництвом, обігом палива в Україні сформульовано законом №481 "Про держрегулювання виробництва спирту, тютюнових виробів та палива".
"Ст.15 цього закону містить перелік документів, згідно яких надається ліцензія на зберігання палива. Ліцензія оформлюється на підставі заяви та копій документів:
- документи на право власності на ділянку землі, або інші права на користування землею, де розташовується об'єкт торгівлі чи зберігання палива;
- акт введення в експлуатацію або готовності об'єкта, чи інші документи, котрі підтверджують прийняття об'єкта в експлуатацію. До 01.01.2022р. суб'єкти господарювання можуть оформити ліцензію на право зберігання палива без подання акта, при наданні копій документів, котрі підтверджують право власності, що видані згідно законодавства до 01.01.2014р.;
- дозвіл на проведення робіт підвищеного рівня небезпеки та експлуатацію техніки та устаткування підвищеного рівня небезпеки.
Закон №391 "Про зміни до Податкового кодексу та інших законів щодо оптимізації адміністрування акцизного податку" застосовані зміни, котрі встановлюють, що суб'єкти госпдіяльності, які здійснюють зберігання палива, котре використовується лише на власні потреби, копії документів згідно ст.15 не надають.
Ці суб'єкти повинні зазначити у заяві використання палива для власних потреб, загальний об'єм паливних ємностей, їх місцезнаходження. Ці зміни почали діяти з 29.12.2019р.", - сказано у повідомленні податкової служби.
Окрім цього, говориться, що плата на рік за ліцензію на зберігання палива дорівнює 780 гривень і вноситься до місцевого бюджету за місцем госпдіяльності, реєстр рахунків для сплати за ліцензію на зберігання палива додається в xlsx-форматі.
"Зразок заяви має рекомендаційний характер", - відмітили у податковій службі.
За ст.15, суб'єкти господарської діяльності повинні отримувати ліцензії на кожне місце зберігання палива. Ліцензія надається не пізніше 20 днів з дати отримання необхідних документів. До 31.03.2020р. до суб'єктів госпдіяльності не будуть застосовувати фінсанкції за відсутність ліцензії на зберігання палива.
Прочитано 316 разів