Вторник, 18 Февраль 2020 12:38

У Верховну Раду передадуть програми фінансування аграріїв

unnamedВиділяючи фінанси для розвитку сільських регіонів, держава ставить 2 завдання: перше, допомогти людям, котрі працюють у селах, підвищити рівень заробітку; друге, сформувати робочі місця. Таку інформацію озвучив заступник голови Мінекономіки Т.Висоцький.

"Пріоритетні напрямки будуть розвивати за рахунок введення програм із фінансування розвитку кооперативів, малих сільгоспвиробників, дорадництва, формування Фонду розвитку сільських територій", - уточнив Т.Висоцький.

Він підкреслив, що у передбачених для сільгоспвиробників 4,2 млрд гривень буде діяти програма з компенсації кредитних відсотків для фермерів, оборот яких менше 20 млн гривень. Це кредити на будь-які цілі, наприклад, на витати без привязки до сільгоспкультур.

Буде окрема підтримка для тваринництва без обмежень по річному обороту фінансів підприємства. На держдопомогу можуть претендувати будь-які тваринницькі комплекси, котрі можуть отримати більше 15 млн гривень на рік для розвитку бізнесу.

Окремо Т.Висоцький відмітив особливості програми держкомпенсації відсотків при купівлі землі. У програми є обмеження - сільгоспвиробник може отримати не більше 5 млн гривень на рік. Нюанси програми: загальний розмір компенсації на одного покупця - 5 млн гривень. Можна взяти кредит в банку на 5 років і кожен рік купувати 100 гектарів, за них отримати компенсацію на протязі року. Наступного року придбати ще 100 гектарів та отримати відшкодування. І так можна робити, поки не буде використаний ліміт у 5 млн гривень.

Щоб не виникла паніка у суспільстві, Кабмін підготував проект закону №2805, котрий передбачає у бюджетному кодексі не менш 1% ВПП на здешевлення кредитних відсотків при купівлі землі. Програма розрахована на 5 років.

Кабмін передбачив формування Фонду гарантування кредитів, котрий начне працювати через 3 місяці. Фонд покриє до 50% застави під землю. Наприклад, ділянка землі на 40 гектарів, яку хоче купити фермер, що не має застави. Банк не може на 100% взяти під заставу земельну ділянку. Покупець може прийти до банку і внести перший платіж у 15% вартості землі. Банк візьме під заставу землю, а решту покриє Фонд.

На фінпослугу можуть розраховувати сільгоспвиробники, які господарюють на площі менше 100 гектарів.

Держава передбачила кошти на навчання підприємництву та розвиток кооперативів. Якщо буде попит на ці напрямки, то тоді виділять додаткові кошти.

Прочитано 46 разів