Пятница, 14 Февраль 2020 13:43

Що заважає запуску земельного ринку

prodazh zemliГолова Кабміну О.Гончарук запевнив, що після запуску земельного ринку в Україні всі міфи, котрими лякають народ, - розвіються.

"Популістичні сили намагаються налякати суспільство, щоб таким способом стримати завдяки навіюванню міфів від важливого  та правильного кроку. Ми його зробимо, якщо Верховна Рада ухвалить закон, потім Президент підпише, тоді народ побачить, що міфи, котрими його жахали, не справдилися", - пояснив О.Гончарук.

Голова Кабміна підкреслив, що сьогодні українці в ситуації, коли мають землю, а нею не можуть розпорядитися: "Це робить людей біднішими та менш вільними".

О.Гончарук уточнив, що людям необхідно позбутися "пострадянських комплексів", страхів, бо світ поважає сміливих та готовий прийняти Україну до цивілізованого світу: "Але я вважаю, що нам необхідно бути готовими до цього".

Також прем’єр відмітив, що для того, щоб інвестори вкладали кошти в Україну, вони мають розуміти логіку економічних та правових відносин.

Парламент розпочав розгляд проекту закону №2178-10 "Про змін до законів щодо обігу сільгоспземель". Нардепи від "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – За життя" на знак протесту заблокували трибуну та президію Верховної Ради.

У перший день нардепи встигли розглянути 184 з 4000 поправок до законопроекту, у другий день - 216 поправок.

07.02.2020р. керівник фракції "Слуга народу" Д.Арахамія повідомив, що ВРУ може ухвалити земельний закон 16-17 квітня. У законопроекті передбачається, що придбати сільгоспземлю зможуть тільки українці; ліміт земель в одні руки становитиме до 10000 гектарів; виключно безготівковий розрахунок за землю; заборонена купівля землі у 50-кілометровій прикордонній зоні; зафіксована мінімальна вартість землі; банки не можуть придбати землю - лише у заставу; частина коштів від продажу комунальної та державної землі піде у Фонд розвитку сільської території.

Прочитано 115 разів