Вторник, 11 Февраль 2020 13:10

Сертифікувати насіння будуть за міжнародними нормами

32 08 4 1280x720Аграрний комітет ВРУ розглянув 2 важливі для АПК проекти законів щодо насінневої сертифікації та поводження з агрохімікатами. Про це повідомив заступник голови Мінекономрозвитку України Т.Висоцький.

На засіданні комітету був розглянутий проект закону №29, котрий передбачає приєднання нашої країни до насіннєвих схем ОЕСР за олійними та прядивними сільгоспкультурами, кормовому та цукровому буряку. Прийняття проекту закону дозволить проводити сертифікацію насіння сільгоспкультур за міжнародними нормами. Це підвищить якісні показники українського насіння, конкурентоспроможність вітчизняних сортів за кордоном, задовольнить експортний попит та відкриє нові ринки збуту.

Народні депутати також розглянули проект закона №2548, котрий направлено на вдосконалення держрегулювання у сфері поводження з агрохімікатами, модернізацію вітчизняного законодавства та наближення законодавства України до європейського. Мета законопроекту - забезпечення прозорості дозвільних процедур через переведення їх у цифровий формат, проведення змін повноважень органів виконавчої влади.

Прочитано 69 разів