user profile

nas

Награды АграрНика

Четверг, 01 Март 2018 08:54

Карлос 105 та Карлос 115 – перспектива аграрного ринку

Оцените материал
(1 Голосовать)
ЛоготипНОВЫЙ optКожен аграрій чітко усвідомлює, що перехід на якісно нові відносини виробника та споживача можливий тільки при досконалій та високоефективній продукції.

Багаторічний досвід вирощування соняшнику в Україні свідчить про те, що високого результату можливо досягти лише за дотримання науково обґрунтованої технології вирощування культури, одним з основних аспектів якої є правильний вибір насіннєвого матеріалу. На сучасному етапі розвитку сільського господарства гібриди є найважливішим елементом інтенсивного землеробства. Необхідно зазначити, що саме вони в значній мірі визначають ефективність виробництва, збільшуючи валові збори врожаю і покращуючи його якість.

Не менш важливу роль відіграє технологія захисту посівів. Ще до недавнього часу, серед варіантів боротьби з бур’янами, які полюбляють рости по сусідству з рослинами соняшнику, було або застосування ґрунтових препаратів до сходів, або післясходових гербіцидів з вузьким спектром дії. Окрім того, звичайний спосіб боротьби з бур’янами передбачає принаймні дві, а інколи й три гербіцидні обробки. А це відповідно – додаткові чималі фінансові витрати. Тож поява системи Clearfield у компанії BASF стала справжнім відкриттям, якого так довго чекали сільгоспвиробники нашої країни. Завдяки їй аграрії можуть досягнути нового рівня боротьби з бур’янами на посівах соняшнику, за допомогою лише однієї гербіцидної обробки. Дія якої спостерігається вже на 5-8 день після внесення препарату. 
А повна загибель бур’янів триває від двох до восьми тижнів.

Виробнича система Clearfield – унікальна комбінація імідазолінонових гербіцидів (Євро-Лайтнінг) і високоврожайних гібридів соняшнику, стійких до цього препарату. Євро-Лайтнінг має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні і злакові бур’яни, у т.ч. на амброзію, осоти, канатник, а також на соняшниковий вовчок. Гербіцид також має ґрунтову дію проти наступних хвиль бур’янів.

Основні переваги використання гербіцидів групи імідазолінонів:

  •  забезпечення одночасного знищення як однорічних дводольних, так і однорічних злакових бур’янів;
  •  можливість контролювати найбільш проблемні бур’яни (амброзія, нетреба, циклохена та ін.) в посівах соняшнику після сходів культурних рослин;
  •  тривалий контроль появи нових сходів бур’янів у посівах;
  •  можливість контролю всіх рас вовчка в посівах соняшнику;
  •  у рослини бур’янів надходить як через надземну частину (під час внесення робочого препарату), так і з вологою ґрунту (ґрунтова дія препарату) через кореневу систему;
  •  можливе використання в системах з мінімальним та нульовим обробітком ґрунту.

Соняшник уражається багатьма хворобами і шкідниками з моменту проростання до зберігання насіння, що вимагає постійного моніторингу, дотримання всіх правил інтегрованого захисту рослин. Селекціонери ВНІС в процесі створення нових гібридів приділяють значну увагу ретельному добору ознак, які сприяють зменшенню негативного впливу стресових факторів.

Одна із таких ознак – висока адаптивність гібриду у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Тут не поділяють сорти та гібриди на «степові» чи «лісостепові», а створюють нові, які здатні реалізувати свій потенціал у кожному регіоні України.

Друга ключова особливість продукції ВНІС – висока стійкість до фітотоксичних явищ, зокрема до дії та післядії найпоширеніших видів гербіцидів. Головним завданням фахівців інституту в селекції гібридів соняшнику є поєднання одночасного забезпечення генетичної стійкості до найпоширеніших рас вовчка та толерантності до гербіцидів групи імідазолінонів.

Сьогодні у лінійці компанії ВНІС присутні три гібриди соняшнику, що водночас є стійкими до шести рас вовчка (A-F) та толерантні до гербіцидів групи імідазолінонів: Армагедон, Карлос 105 та Карлос 115. А в процесі сортовипробування та внесення до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні знаходяться гібриди стійкі до рас, більше ніж G.

Армагедон – це сучасний ранньостиглий гібрид, вегетаційний період якого становить 110 днів. Потенціал врожайності сягає 53 ц/га, а середня врожайність у товарних посівах становить 36 ц/га. Армагедон характеризується генетичною стійкістю до вовчка (раси A-F) та несправжньої борошнистої роси, крупними розмірами насінини з високою натурою. За рахунок гарному покриттю листям закриває ґрунт до фази бутонізації. Гібрид вирізняється особливою посухостійкістю, завдяки чому забезпечує стабільно високі показники врожайності у засушливих зонах Степу та Сходу України.

Новинками в лінійці ІМІ гібридів соняшнику селекції компанії ВНІС стали гібриди Карлос 105 та Карлос 115, що за роки випробування показали стабільно високу врожайність в різних регіонах України.

Карлос 105 – ранньостиглий гібрид, з вегетаційним періодом 105 днів, помірно інтенсивного типу з добрими темпами росту на початкових етапах розвитку, гнучкий до строків висіву. Гібрид поєднує в собі високий потенціал врожайності, стійкість до стресових факторів та високу толерантність до основних хвороб. Карлос 105 має високий рівень олійності – 48-50%. Не рекомендується загущувати посіви.

Карлос 115 – це гібрид інтенсивного типу із потенціалом врожайності до 52 ц/га. Середню врожайність за роки випробування зафіксовано на рівні 37 ц/га. Даний гібрид рекомендовано висівати на найкращих родючих ґрунтах та за високого рівня агротехніки з метою максимальної реалізації його потенціалу. Карлос 115 має високу пластичність та стабільну врожайність. Рекомендований для вирощування в зоні Центрального й Північного Степу, Лісостепу та Полісся України. Вирізняється високим рівнем олійності – до 52%.
Карлос 105 та Карлос 115 – перспектива аграрного ринку Для нас є дуже важливими ваша довіра та визнання саме наших українських гібридів, тому кожна насінина є невід’ємним вкладом в теперішнє і майбутнє аграрної України.

Важливо! Все насіння гібридів соняшнику селекції інституту фасується в фірмові мішки з номерними етикетками, забезпеченими додатковою системою захисту – голограмою з логотипом ВНІС. 
Будь-яке інше фасування свідчить про фальсифікацію насіння.
ТОВ «АПК ВНІС» Клієнтська підтримка: 0-800-302-032 (дзвінки в межах України безкоштовні)
Прочитано 176 раз