user profile

logo-agrarnik

nas

Награды АграрНика

Среда, 24 Май 2017 16:01

Правила повірки електролічильника: про що мають знати громадяни?

Оцените материал
(0 голосов)

Правила повірки електролічильника: про що мають знати громадяни?Автор: Геннадій ПАМПУХА, судовий експерт за напрямком «Електротехнічна експертиз», засновник Експертно-правової групи «Незалежний інститут судових експертиз», Президент Європейської арбітражної палати

ЩО ТРЕБА ОБОВ’ЯЗКОВО ЗНАТИ, ЯКЩО ДО ВАС НЕСПОДІВАНО ЗАВІТАЛИ ПРАЦІВНИКИ КОМПАНІЇ-ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНИКА З ПЕРЕВІРКОЮ?


Згідно з правилами користування електричною енергією для населення, правилами користування тепловою енергією (Постанова про затвердження Правил користування електричною енергією для населення від 26 липня 1999 р., № 1357), працівник компанії-електропостачальника має право:

1. перевіряти стан приладів обліку;
2. знімати показання та проводити обстеження електроустановок побутових споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами обліку;
3. проводити не менш як один раз на 6 місяців контрольний огляд засобів обліку у побутових споживачів відповідно до затверджених графіків;
4. здійснювати планові повірки, обслуговувати та ремонтувати засоби обліку.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ МАЄ ПРЕД'ЯВИТИ ПЕРЕВІРЯЛЬНИК?

Зазначимо, що Ви, перш за все, маєте бути пильними у разі, якщо до Вас завітали від компанії-постачальника електроенергії. У першу чергу, встановіть особу контролера, перевіривши його посвідчення. В ньому має бути зазначене:

1. чітке найменування компанії (філіалу або структурного відокремленого підрозділу)
2. фотографія працівника
3. ім’я та прізвище
4. посада
5. термін дії документу
6. розбірлива печатка.

Додатково попросіть надати направлення на перевірку. Адже трапляються непоодинокі випадки, коли інспектор не має направлення на перевірку та перевіряє користувача електроенергії за власним бажанням. Це є протиправним.
Після перевірки всіх документів Ви зобов’язані допустити працівника електрокомпанії до перевірки пристроїв. Виконання вищезазначених робіт з приладами обліку сторонніми особами не допускається. 

АКТ ПЕРЕВІРКИ

Після виконання будь яких робіт з приладами обліку (розпломбування, заміна тощо) перевіряльник зобов’язаний скласти відповідний акт про проведену роботу.
Один примірник складеного акту або корінець відривного талону вручається споживачу. 

БУДЬТЕ ПОРУЧ!

Під час перевірки намагайтесь постійно бути поруч з інспектором, щоб у Вас виникло ніяких сумнівів у правильності перевірки. Якщо у Вас виявили порушення роботи приладів, перевіряльник має скласти акт про порушення, який він та Ви. Звісно, якщо у Вас є сумніви щодо перевірки, Ви маєте право не погодитися з інформацією, вказаною у даному акті. 

ПРИ ПЕРЕВІРЦІ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ВИМАГАТИ ГРОШІ!

Хочемо наголосити, що представники компанії-постачальника не мають права під час відвідування вимагати від споживача будь-які платежі.

ЕКСПЕРТИЗА ДОПОМОЖЕ!

Якщо у вас виникають сумніви щодо правильної перевірки лічильників, встановлення зазначених порушень у акті, з’явилися спори про зрив пломби, перестав працювати лічильник, чи у вас є сумніви що у вас розкрадають електроенергію, хтось втрутився в роботу лічильника електроенергії інші питання, які виникають стосовно лічильників чи споживання електроенергії, тут Вам може допомогти електротехнічна експертиза.
Прочитано 354 раз