user profile
Среда, 26 Октябрь 2016 11:51

Реєстрацію сільгосптехніки в країні "заморозили"

Реєстрацію сільгосптехніки в країні "заморозили"Після ліквідації Державної сільськогосподарської інспекції всі фермери з осені 2016 року втратили необхідну можливість придбати нову техніку для господарств та продати стару техніку. І якщо не вирішити цю нагальну проблему як скоріше, то ризикують опинитися під зривом посівна та збиральна кампанії наступного року.

У багатьох компаніях присутні проблеми з реєстрацією техніки, таких фірм-виробників як CLAAS, Case IH, John Deere, New Holland Agriculture, AGCO Corporation та інших. "У Держсільгоспінспекції відсутнє фінансування і людський ресурс, який займався б взяттям сільгосптехніки на облік. У Міністерстві внутрішніх справ від цієї функції відмовилися. Вирішити питання взялося Міністерство аграрно-промислового комплексу - для цього будуть створені окремі підрозділи при міністерстві, але поки що вже оплачена техніка просто стоїть на складі", - розповів керівник УКАБ Тарас Висоцький.

Навіть якщо реєстрація проводиться, то з величезними затримками - один раз на місяць може вийти на "реєстрацію" один фахівець. З 1 жовтня 2016 року фермери змогли поставити на облік перший комбайн. Тобто, замість тижня, ця процедура займає до 20 днів, і то якщо пощастить.

Ні ногою з поля

Саме відсутність можливості поставити техніку на облік, на ділі означає, що така техніка не має права пересуватися по дорогах загального призначення. У аграріїв є два шляхи: або сподіватися, що поліція не помітить і не забере техніку прямо на дорозі, або замовляти спеціальний транспорт для перевезення комбайна або трактора кожен раз. А послуга ця, з огляду на розміри і вагу сільськогосподарської техніки, коштує не дешево.

"Вартість оренди транспорту становить від 16 грн. за кілометр і на додаток ще 50% за габарити. І сплатити необхідно дорогу подвійно і відразу. І платити тисячі гривень кожен раз, коли треба техніку перемістити з одного поля на інше фермерам не вигідно. І саме такі ось заминки виллються в подорожчання сільгосппродукції", - зауважив у розмові Вадим Клименко, керівник бюро маркетингу заводу "Бердянські жниварки".

Великі збитки терплять виробники техніки. На сьогодні, на складах у дилерів порошиться близько сотні тракторів, до 30 комбайнів та інша техніка для сільського господарства. "Десь 150 одиниць техніки. І вона зібралася тільки за один місяць - жовтень. Якщо найближчими днями не вирішиться ця проблема, то кожен місяць техніки буде накопичуватися все більше, і більше", - сказав Тарас Висоцький.

Продаж техніки за дорученням

Деякі аграрії ризикують і користуються сільгосптехнікою без оформлення, що загрожує величезними штрафами. Основна маса фермерів не йде на це, і якщо проблема реєстрації не вирішиться до посівних, збиральних робіт, то ситуація може значно погіршитися.

У Міністерстві АПК обіцяють все вирішити, завдяки створенню підрозділів до кінця 2016 року - тоді Держсільгоспінспекція буде ліквідована як юридична особа.

Сьогодні є спосіб продажу техніки за генеральним дорученням. Але він підходить тільки для вживаної техніки, якої всього лише до 20% від загальної кількості. Та й це може допомогти як тимчасове рішення, оскільки с/г підприємствам потрібна можливість повністю розпоряджатися власними активами (для залучення кредитного фінансування), а з технікою "за дорученням" зробити на жаль цього не вийде.

"Якщо ця проблема не вирішиться до червня 2017 року, то у фермерів полетять всі плани і на оновлення парку техніки, і на збір врожаю. А це потягне за собою збитки як для самих аграріїв, так і для споживачів, тому що всі витрати фермери змушені будуть додати до вартості своєї продукції", - зауважив Вадим Клименко.
Прочитано 3719 раз