Азотні добрива стрімко дешевшають

mineralne-pidzhyvlennya-malyny-navesni
Аграрії дуже мало купували в серпні 2015 року, а вересень обіцяє пожвавлення лише після зниження цін, адже основні зернові культури на ринку навіть подешевшали. Вразила живучість та популярність білоруської НПК 8:19:29 та здивувала швидкість зростання популярності у NP 33:3 від Уралхіму.

Присутність російських виробників добрив могла збільшитись за рахунок імпорту аміачної селітри від Акрону (що має лише 20% мита), однак, вже коли контракти із російським виробником були узгоджені українськими імпортерами та контракти підписані, головний дистриб’ютор українських виробників селітри відразу знизив ціни на 1500 грн/т. Це миттєво загасило попит, покупці розмірковують: бачать низькі ціни без гарантії відвантаження та дуже високі за товар, що вже в Україні.

На цей час оптова ціна селітри впала до 6500 грн/т, хоча товар, що є в наявності, торгується по 7800-8400 грн/т, вагон.

З середини вересня очікується старт двох азотних заводів. Передував цьому якраз факт продажів великих обсягів аміачної селітри за досить низькою ціною. Рідкі добрива залишаються у дефіциті, хоча Одеський припортовий завод почав продавати автоцистернами аміак, однак цей продукт найбільш бажаний. КАС втрачає ціну, продажі очікувались в більшому обсязі.

Досить вдалий для складних добрив виявився 2015 рік. Нітроамофоска втратила в ціні у вересні 400-500 грн/т. Тепер продукт можна купити по 10200-10300 грн/т. Фактично зниження відбулось на два тижні раніше, ніж звичайно. У подальшому можна очікувати незначне зниження ціни та активності аграріїв. Фосфорні добрива представлені дніпродзержинським подвійним суперфосфатом (10:32) та, замість амофосу, частіше купується діамофоска. Передбачається, що НПК 10:26:26 стане дуже популярною у другій половині вересня.

Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.