Дебаты

Категории вопросов

Підкажіть, що посіяти на 10 гектарах землі?

+5 голосов

Чи буде вигідно посіяти кукурудзу на 10 гектарах, якщо доведеться всю необхідну техніку орендувати? Чи може краще посіяти квасолю та чи підійде для її збирання комбайн під горох?

Сумська область.

16 Ноя, 16 Сергій категория: Растениеводство

5 Ответы

0 голосов
Посійте соняшник
17 Ноя, 16 Демид (0 баллов)
0 голосов
Соняшник заборонено сіяти декілька років підряд на одному полі, можете штраф отримати величезний.
17 Ноя, 16 Захар (0 баллов)
Жодних рослин не можна сіяти роками поспіль, бо хвороби з'являються, шкідники, доведено - закон природи. Приклад, садіть на одному місці картоплю з року в рік - результату не буде, вона виродиться. Хіба що ви хочете "отпаразитувати" на орендованій землі, засмітити її хімікатами, а потім на іншу землю перебратися, а після вас хоч трава не рости.
0 голосов
Я так зрозумів, ви перший раз сіятися будете, то з соняшнику можна розпочати, а згодом і інші зернові культури в сівозміну запустити. Тут умова головна - техніка орендована, бо більшість фермерів зернові сіють.
17 Ноя, 16 Демид (0 баллов)
0 голосов
Якщо квасолю будете сіяти, то беріть кущову. Бо ті сорти квасолі, котрі плетуться, не підходять для збору комбайном. Дуже ризикована справа - сіяти квасолю, якщо без поливу вона, та щей рік сухий, то залишитися в збитках у результаті.

Минулий рік я придбав декілька кілограмів квасолі різного сорту, щоб заощадити кошти на насіння, виростивши на городі з неї насіння на посів. Так що посіяв, те й зібрав. Результат вийшов нульовий. А скільки часу і сил потратив.
17 Ноя, 16 Демид (0 баллов)
+1 голос
Сумська область для соняшника не підходить, там клімат не дуже.
17 Ноя, 16 Захар (0 баллов)
Я не звернув увагу на область. Ну тоді хіба що озимий ріпак підійде. Його і в Чернігівській області збирають. Для перегляду географії зернових культур по регіонам України можна використовувати сервіс "поле-онлайн". Вбийте в гугл, там він в перших рядках буде. Багато цікавої інформації там є про успіхи фермерів в нашій країні.
...